O představení

Brilantní komedie ze starých dobrých časů podle legendárního českého filmu. Nové písně, skvělé obsazení, výpravné dobové kostýmy a příběh, který baví divadelní publikum už přes 100 let.

 Autorem nejnovějšího zpracování světové divadelní klasiky je Václav Knop, režisér letního muzikálového hitu Noc na Karlštejně.

"Naše rodinné divadlo jsem od začátku rekonstruovala s tím, že v něm chci vytvořit zázemí nejen lidem, které mám ráda, ale také projektům, které budou divákům přinášet radost. Filmový Slaměný klobouk u nás doma vždy patřil mezi oblíbené komedie, takže když jsem byla oslovena, jestli bych poskytla útočiště novému divadelnímu zpracování, vůbec jsem nepochybovala. Věřím totiž, že si ho diváci zamilují úplně stejně, jako onen legendární film. Přeji Slaměnému klobouku mnoho repríz, hlediště plné smíchu a především samé šťastné diváky - to je totiž pro každé divadlo ta nejkrásnější odměna," říká majitelka divadla Lucie Bílá.

Filmová předloha

Legendární komedie Oldřicha Lipského byla natočena v roce 1971 podle scénáře Eugèna Labiche v adaptaci Miloše Macourka. V hlavních rolích tehdy zazářili Iva Janžurová, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík, Květa Fialová, Pavel Landovský, Stella Zázvorková, Josef Kemr a další. 

Dodnes patří do do zlatého fondu československé kinematografie a na ČSFD ji doporučuje 75% recenzentů. 

Tvůrčí tým

Na motivy hry Eugéna Labiche napsal Václav Knop

Hudba a texty písní Vladimír Kučera - Raven

Kostýmy Josef Jelínek

Scéna Jaromír Vlček

Výkonný producent Janis Sidovský


Premiéra 12. dubna 2023 v Divadle Lucie Bílé